A súlylökő Márton Anita ezüstérmet nyert a londoni atlétikai világbajnokságon.

2017-08-10

A súlylökő Márton Anita ezüstérmet nyert a londoni atlétikai világbajnokságon. A tavaly olimpiai harmadik helyezett versenyző nagyszerű utolsó dobással, 19,49 méterrel zárt másodikként a 19,94-gyel győztes kínai versenyző mögött. "Nagyon össze kellett szednem magam, nehéz verseny volt, végig szakadt az eső és hideg volt. Jól kezdtem, majd javítottam másodikra, de utána sajnos technikailag nem úgy mentek a lökések, ahogy szerettem volna, és a szakadó esőben a súlygolyó is csúszott" – értékelt Márton Anita az M4 Sportnak. Hangsúlyozta: tudta, hogy képes 19 méter fölött dobni, mert jó formában érkezett Londonba. Kiemelte a szurkolók biztatását. Márton Anita a magyar csapat második érmét szerezte a vb-n, Baji Balázs hétfőn harmadik lett 110 méter gáton.